
Для створення красивого і здорового газону необхідні час та зусилля: регулярне скошування газону, боротьба з бур’янами, правильний полив, якісна аерація грунту. Є безліч чинників, що піддають здорову життєздатність Вашого газону небезпецi — ірраціональне використання пестицидів, несприятливі погодні умови, і навіть тварини, серед яких можуть бути Ваші улюбленці.
Пошкодження газонної трави не тільки погiршують її, але і сприяють гниттю і вимиранню цілоi ділянки.
Тварини можуть завдати непоправної шкоди газону, вигрібаючи ями, активно граючи на траві. Урина, фекалії собак і котів обпалюють трав’яне покриття, в результаті газон жовтіє і висихає.
Ваш смарагдовий килим і так вимагає чималих капіталовкладень і зусиль, тому неоходімо мати на увазі, що його відновлення зажадає більше часу і зусиль.
Жовтувато-коричневі плями від сечі, що перешкоджають росту трави через підвищену кислотнiсть — найпоширеніша проблема всіх господарів котів і собак. Не дозволяти робити справи де заманеться — найдієвіший спосіб.
Не виводьте собаку з дому відразу на газон — спочатку вигуляйте на інших ділянках саду або за його межами. В крайньому випадку, якщо неприємність уже сталася, слід рясно обмивати траву чистою водою.
Для багатьох улюблений спосіб активного відпочинку — це гра з собакою на газоні, але не варто забувати, що тривалі ігри можуть поступово газон пошкоджувати і служити причиною загибелі газону значних розмірів. Активний відпочинок спричинює переущільнення грунту, при цьому потреба аерації дуже зростає.
Не випускайте собак на молодий газон (до 6 місяців після посіву і 2 місяці після укладання рулонного газону). Не грайте на сиром газоні — можуть залишатися глибокі борозни з вирваною травою при розбігу і гальмуванні собаки. Забути про активний відпочинок навряд чи вдастся. Зміна зони гри — ось раціональне рішення: трава буде швидше відновлюватися.
Що робити, якщо Ваш вихованець любить поласувати газонної травою? Цього Ви теж не можете заборонити, оскільки собаці вона необхідна, тому краще висіяти за будинком (або в іншому місці) траву спеціально для собаки.
Ось деяки «народнi» способи боротьби за красивий газон. Можете спробувати спочатку на маленькiй дiлянцi:
- Посипте кайенським перцем на газоні. Можливо є кілька собак, на яких це не подіє, але сильний аромат кайенского перцю, як правило, віджене більшість собак. Можна посипати ним по периметру газону, щоб він був в якості бар’єру, або рясно посипати ним по всьому Вашому газону для більш ретельного захисту. У будь-якому випадку, щотижня повторно застосовувати перець, поки небажані гості не засвоять урок. Деякі собаки також мають аналогічну реакцію на чорний перець, але червоний (кайенский) перець — більш потужний і більш ймовірно вплине на більшу кількість собак. Кайенскийперець також працює в якості органічного пестициду, відганяючи численних комах.
- Розбризкайте оцет по периметру. Обприскування оцтом по периметру газону створює свого роду невидимий паркан, який відганяє і собак і кішок. Бродячий пес один раз понюхає газон і відвернеться, але Ви повинні щотижня повторно застосовувати оцет, поки вони не перестануть приходити взагалі. Ви повинні також повторно проводити обробку після дощу.
Оцет також може працювати в якості природного гербіциду, вбиваючи різні бур’яни. З цієї причини не потрібно розпорошувати його по всьому вашому газону, так як він може пошкодити рослинність. - Об’єднання декількох утримуючих засобів в спеціальний «тонік». Коли один природне засіб не спрацьовує, комбінація декількох може виявитися більш доцільною. Змішайте 1/2 чайної ложки кайенского перцю з двома склянками оцту. Розбризкайте розчин по периметру газону, щоб створити додатковий потужний паркан. Застосуйте пахучу атаку. Додайте 2 дрібно нарізаних зубчика часнику, 2 дрібно нарізаних цибулі, 1 перець халапеньо, 1 столову ложку кайенского перцю, 1 столову ложку соусу тобаско, 1 столову ложку порошку чилі і 1 столову ложку рідкого засобу для миття посуду в 1 повний літр теплої води. Струсіть, щоб все перемішати, і дайте розчину настоятися протягом 24 годин. Процідіть рідину через марлю і обприскати нею ваш газон по периметру, а також будь-які інші місця, які ви хочете захистити від собак.
- Відлякаємособакнафталіновимикульками. Роздавитенафталіновікулькинадрібнішматочкиірозкидайтеїхповсьомугазону. Більшдрібнішматочкипростішерозкидаютьсяіпокриваютьвеликуповерхнюземлі, алевеликішматочкитакожспрацюють. ЯкщоуВасобмеженийзапаснафталіновихкульок, виможетеспробуватирозкидатинафталіновікулькипокраюВашогодвору, алерезультати, швидше за все, будутькраще, якщоВирозкидати їхповсьому газону.
- Поставте паркан. Ніщо не стримує тварин краще, ніж фізичний бар’єр. Собаки, які шукають легке місце, щоб справити нужду, швидше за все, пропустять газони з парканами на користь газонів без парканів. Переконайтеся, що ви закриваєте хвіртку Вашого забору, і періодично оглядайте периметр на наявність ям, виритих впертими собаками.
Варто вiдзначити, що деяких балуваних собак запах перцю або оцту тiльки зтить, що призводить до ям на газонi.
Пайматайте, що тiльки вихований пес – 100% гарантiя вiд пошкоджень.