Альпійська гірка (по-науковому альпінарій) — це паркова прикраса, що являє собою декоративну конструкцію із природних каменів у поєднанні з різними рослинами.

Альпінарій — відмінний спосіб створити в саду контраст. Поєднання каменю і рослин — одне з найкрасивіших поєднань в природі. Надзвичайна гармонія гірської природи зачаровує. Є в ній щось особливе, первозданне. Тому, цілком природно, що так хочеться перенести до себе в сад хоча б невеликий фрагмент гірського пейзажу. Складена умілими руками фахівців альпійська гірка довго буде радувати Вас свій привабливістю.

Свою історію альпійська гірка починає в кінці 18 століття в Англії, саме там, у передмісті Лондона в 1772 році вперше була здійснена ідея створення альпійського саду. В Європі альпінарії стали популярними лише на рубежі 19-20 століття. Спочатку в якості рослинної складової використовувалася тільки флора з альпійських гір — звідси і закріпилася існуюча назва.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Альпійську гірку можна вписати практично в будь-який ландшафт, і при правильному втіленні вона буде виглядати дуже гармонійно. Кам’янисту гірку, як правило, розташовують у місці, яке добре проглядається, біля доріжки, поруч із зоною відпочинку або перед входом. При створенні альпінарію важливо прив’язати його до існуючого природного масиву. Це не тільки дозволяє досягти гармонії, але і створює оригінальний дизайн Вашої ділянки.

4

Суворих правил для створення альпінарію не існує, так як всі складові унікальні, неповторно місце розміщення, камені, оточення і т.д. Перепад висот на ділянці можна обіграти невеликими підпірними стінками з каменю, а сам альпінарій за Вашим бажанням можна обладнати додатковим декоративним підсвічуванням.

Більшість альпійських рослин виділяють фітонциди, корисні для здоров’я легенів. Багато видів каменю, використовувані для альпінарію, справжні «спелеотерапевты», — вони насичують повітря солями і мікроелементами, особливо в спеку і після дощу.

Вважається, що альпінарій довільної форми виглядає більш гармонійно і природно. Він може бути і строгої геометричної форми, все залежить від вашої фантазії і смаків. Альпійська гірка виглядає більш привабливо, якщо вона влаштована поряд із водоймою.

Існує кілька основних видів альпінаріїв:

Гірський схил — являє собою гірську осип, закріплену групами карликових сосен. За основу беруть природну або штучну похилу ділянку. Для створення такої гірки використовують кам’яні брили, що імітують гірські уламки. Можливе використання таких рослин як: низькорослі хвойники, рододендрони, верес.

Гірська полонина — пейзажний кам’янистий сад. Це художня композиція: каміння, яке заросло мохом, щебінь, ґрунтопокривні рослини.

Водний каскад і гірський струмок — красиво виглядає каскад водойм з струмком і водоспадом на тлі альпійської гірки або при використанні особливостей місцевості. Цікавий ефект досягається при створенні так званого сухого каскаду. Споруда не повинна бути громіздкою і виглядати штучно. Таким чином, може бути самостійним елементом ландшафтного дизайну або входити у вже існуючу композицію. По берегах такої альпійської гірки гармонійно виглядають: іриси, бадани, папороті, злаки.

Скелі і кручі — досить ефектно виглядає в якості самостійної композиції. Таку альпійську гірку можливо спорудити, якщо на вашій ділянці є природний крутий ухил. Створюється імітація виходу гірських порід.

Японський альпінарій — передбачає створення видимості скелі, що обрушалася і початок заселення новими рослинами. Особливо ефектно такі кам’яні насипи будуть виглядати, якщо біля них розмістити невелику водойму, а рослини повинні мати каскадну або кулясту форму.

Час збирати каміння...

В альпінарії головним елементом є композиція з каменів, а рослини доповнюють і прикрашають її

Камені — найголовніша частина альпінарію. Їх слід підібрати так, щоб і без рослин гірка виглядала естетично. Підходять сколи граніту, вапняку, піщанику, ракушняку. Підходять сірі, червоні, строкаті камені, базальти чорного кольору теж ефектно виглядають на кам’янистій гірці.

При виборі каменю для оформлення саду доцільно віддавати перевагу порід неяскравих, природних тонів, різних відтінків сірого, кремового, жовтуватого або бежевого. Такі кольори каменю не відволікають уваги від рослин, а, навпаки, підкреслюють їх. Камені повинні підходити за кольором. Можливі й контрастні варіанти, але тоді валуни повинні бути однієї фактури.

Догляду вимагають не тільки рослини, але і …каміння!!! Після зимових змін промерзання і відтавання в каменях виникають тріщини або вони відходять один від одного. Це призводить до того, що коріння рослин оголюються, в порожнині між каменями змивається ґрунт і мульча. Ремонт краще проводити якомога раніше, поки не пішли літні дощі. На щастя, у правильно побудованому альпінарії ремонт доводиться виконувати нечасто.

0_763a5_3705708_XL

... і саджати квіти.

Які ж рослини рекомендується висаджувати? Самі невибагливі, але в той же час ефектні. Основу асортименту рослин для кам’янистої гірки складають ґрунтопокривні і компактні кущоподібні види. Крім трав’янистих використовуються також карликові вічнозелені хвойні породи. Альпійська гірка особливо гарна, якщо вона засаджена декоративними рослинами, які підібрані так, що безперервно цвітуть з весни до пізньої осені.

Необхідно враховувати, що деякі рослини, батьківщина яких — альпійська зона, ростуть на спеціальних ґрунтах: кременистих і вапняних. Всі очітки — енергетичні «донори», тому перебування поруч з місцем, де вони ростуть, дозволяє набратися сил і зарядитися ентузіазмом.

Спеціалісти Флора-Парк можуть спроектувати і реалізувати альпінарії, які будуть радувати Вас цілий рік.

Замовити послуги з оформлення альпійських гірок Ви можете за телефоном. Охоче відповімо на Ваші запитання.