Свіжий, зелений газон — важливий елемент садової території. Саме його забарвлення радує погляд, а м’який трав’яний килим запрошує до відпочинку. Він служить прекрасним обрамленням і квітковим клумбам, кущам троянд, декоративним деревам. Яскравий газон —  ідеальний природній фон, а також контраст для  яскравої квітучої рослинності.

Крім естетичної складової не варто забувати і про інші переваги цих зелених галявин і їх корисні властивості:

 • сприяють вологості повітря, що особливо важливо в спекотні літні дні;
 • вбирають в себе пил і шум;
 • зміцнюють верхній шар землі;
 • збагачують повітря киснем.

Але все це можливо тільки в тому випадку, якщо вибір і посадка газону проведені за всіма правилами, а догляд за ним є регулярним. Розбивка газону і догляд за ним — зовсім не така вже й проста справа. А оскільки газон повинен служити довгі роки краще довірити влаштування газону професіоналам.

deskt

Посівний газон

Це найбільш поширений тип влаштування газону (класичний), який економічніше рулонного. Але посівний газон стане справжнім ГАЗОНОМ не відразу. Потрібно запастися терпінням на проведення підготовчих і посівних робіт і це ще не все. Спочатку молодий,  з ще не сформуванними куртинами газон вимагає ретельного догляду за собою: постійного поливу, видалення бур’янів. Справжнім, таким, яким ми його хочемо бачити, він стане через два роки. Для посівного газону підійде тільки дрібнокрапельне розпилення. Якщо Ви планували полив за допомогою шлангів і розпилювачів, що встановлюються вручну, то слід продумати, як Ви будете це робити, так як ходити по свіжопосіяному газону не можна. При посівному газоні слід дуже відповідально підійти до розрахунку та виконання системи відведення дощових стоків. Якщо Ваша ділянка має помітний схил, то доведеться запастися терпінням, тому що при зливах частина неукоріненого газону буде змита і переробок не уникнути.

Рулонний газон

g16

Цей газон являє собою пласти вже готового дерну, з вирощеним покривом трави на ньому. Рулонний газон назвали так, тому що під час транспортування його згортають у рулони, щоб було зручно перевозити. Тому зовні він схожий на згорнуту килимову доріжку. Економія сил і часу — це є головною перевагою рулонного газону. Посіяти і виростити, а після доглядати за молодою травою — важка і тривала праця, набагато швидше і легше придбати готовий газон в рулонному вигляді.

В сучасному озелененні все частіше використовують рулонний газон, який в буквальному сенсі «перевернув» наші звичні уявлення про можливості ландшафтного оформлення.

Рулонний газон вирощується у спеціальних розплідниках, у його складі — тільки добірні трави, вирощені за особливою технологією. У розпліднику проводяться стрижка, підживлення, прополювання, аерація і приблизно через 2-3 роки чудовий, щільний і красивий рулонний газон може «переїхати» на постійне місце проживання.

Стелити газон можна в будь-який час протягом сезону — з кінця квітня до початку листопада. Головне при цьому — забезпечити ретельний полив.

Якісний рулонний газон позбавлений бур’янів, перешкоджає їх проростанню, і головне — це вже дорослий газон, який в рази стійкіший до несприятливих умов навколишнього середовища, ніж молодий газон з насіння. Така властивість є особливо цінною у випадках, коли немає можливості забезпечити належний догляд за молодим або проростаючим газоном. Вік дерну, що надходить у продаж, від поважаючого себе і своїх клієнтів постачальника повинен бути не менше 2-3 років. Саме за такий проміжок часу більша частина видів злакових трав досягає дорослого стану і ефектного зовнішнього вигляду.

Флора-Парк використовує 3-х річний дерен: щільний, повністю сформований. Ще однією і, мабуть, головною перевагою рулонного газону з точки зору декоративності, є можливість за короткий термін отримати якісне у всіх відносинах трав’яне покриття. А, оскільки газон дуже часто є основою або значною складовою частиною більшості ландшафтних композицій, то в даній ситуації рулонний газон просто незамінний, — адже всім хочеться якомога швидше побачити кінцевий результат.

Рулонний газон краще посівного підходить для озеленення складних рельєфів, так як можна не боятися того, що він сповзе.

Плюси рулонного газону:

 • Економія сил та часу
 • У його складі тільки добірні трави, вирощені за особливою технологією
 • Якісний рулонний газон позбавлений бур’янів, перешкоджає їх проростанню
 • Стійкий до несприятливих умов навколишнього середовища
 • Рулонний газон краще посівного підходить для озеленення складних рельєфів
 • Вкрай важливо пам’ятати, що до підготовки ґрунту та її поверхні перед укладанням рулонного газону пред’являються такі ж жорсткі вимоги, як і для газонів, що закладаються класичним способом.

Етапи влаштування газону

Можна без перебільшення сказати, що при влаштуванні газону, найбільш важливими і відповідальними є дії з його закладки. Цю стадію можна порівняти із закладкою фундаменту будинку.

 1. Для початку бажано провести аналіз ґрунту
 2. Зачистка території від сміття та каміння, грубої трави та бур’янів
 3. Створення дренажу (обов’язковий при застої води на поверхні)
 4. Установка автоматичного поливу
 5. Завіз родючого ґрунту, придатного для влаштування газону. Ґрунт для газону повинен бути: дрібно структурований та трикомпонентний — родючий ґрунт, торф, пісок
 6. Перекопування ґрунту
 7. Хімічна обробка ґрунту від бур’янів
 8. Обробка культиватором
 9. Розпушування і вирівнювання верхнього шару ґрунту
 10. Посів насіння або укладання рулонного газону
 11. Ущільнення ґрунту після посіву
 12. Влаштування газону завершується поливом.

Першу стрижку проводять, коли висота трави досягне 7-10 см.

У перший тиждень (або місяць) газон необхідно поливати щодня, вранці або ввечері.

Після посіву або укладання настає найвідповідальніший період — догляд, який вимагає щоденної праці. Полив, покіс, знищення бур’янів, знову полив, покіс, внесення добрив, і знову полив, покіс…

Якісне влаштування газону і подальший грамотний догляд — гарантія збереження вкладених у створення газону коштів.

Отримати консультацію і замовити газон можна, зателефонувавши за номером: