sadzuma

У опалому листі в стані спокою знаходиться безліч шкідників та збудників хвороб , які вже в найближчому майбутньому можуть завдати Вашому саду непоправної шкоди .

Найважливішим етапом підготовки саду до зими є обрізка плодових дерев, проводити яку необхідно в суху погоду і обов’язково до початку стійких заморозків. Пам’ятайте! Температура повітря під-час обрізки плодових дерев не повинна опускатися нижче -10 ° С, оскільки при більш низьких температурах деревина стає дуже крихкою і вразливою, в ній можуть з’явитися тріщини, а через них дерево ризикує загинути.

У першу чергу, плодові дерева потрібно очистити від сухих, зламаних і хворих гілок. Так само, бажано не залишати на дереві гілок, що ростуть усередину крони. Всі зрізи обробити садовим варом.

Обрізавши всі зайві і хворі гілки, подивіться, чи немає на деревах старої відмерлої кори, моху або лишайника. Виявивши їх, негайно видаліть. Саме в таких «затишних» містечках дуже люблять зимувати шкідники.

Якщо на стовбурах дерев є грибкові ураження, обробіть їх 4-процентним розчином борної рідини. Щоб знищити садових шкідників обробіть дерева і чагарники в саду інсектицидними препаратами. Позбутися хвороботворних мікробів, які служать причиною коккомікоза, парші, борошнистої роси та інших проблем, допоможе обприскування стовбурів дерев розчином сечовини. Для його приготування додайте в відро води 0,5 кг сечовини. Замість сечовини можна використовувати розчин мідного купоросу (300 гр. Препарату на відро води) або розчин господарського мила і кальцинованої соди (на відро води 50 гр. Мила і 400 гр. Соди). Добре себе зарекомендували і такі готові препарати-фунгіциди: Хорус, Топсін -М, Фундазол та ін …

Осінь далеко не щороку буває дощовою, а в результаті ще до настання зими земля в саду встигає пересохнути. Саме тому вологозарядковий полив грає важливу роль роль.

Кора дерев взимку теж потребує захисту, і кращим захистом для неї є осіння побілка, яка допоможе не тільки від шкідників, але і від сонячних опіків. Побілку роблять тільки після того, як стовбур дерева очищений від лишаїв, мохів і відмерлої кори. Білити необхідно всю нижню частину стовбура до нижніх скелетних гілок.

Підготовка газону до зими.

 1. Важливе значення для зимівлі газону має остання стрижка. Провести її слід з таким розрахунком, щоб трава встигла відновитися і відрости на 1 см. Висота газонної трави перед випадінням снігу сніг повинна бути не нижче 5 см.

Занадто високий травостій схильний до вимерзання та випрівання, а коротка трава, маючи малу листову поверхню, буде страждати від нестачі кисню, необхідного для дихання.

  1. Видалення листя з газону.

Закінчується осінь і все різноманіття осінніх фарб, у вигляді опалого під дією вітру і дощів листя, поступово опиняється на газоні.

Опадаюче листя, як ковдра, покриває газон, закриваючи траві доступ до світла.

Газонні трави бліднуть, і при частих опадах стають схильні до гниття і вимокання разом з опалим листям.

Опале листя та інше сміття, яке довго лежить на поверхні газону призводить до утворення шару органіки (повсті), погано пропускає воду і заважає провітрюванню газону.

Постійна вологість цього шару восени і навесні сприяє розвитку хвороб, зменшення зимостійкості газону.

  1. Проколювання газону. Восени, у сиру і дощову погоду верхній шар ґрунту перенасичується вологою і рекомендується проводити проколювання газону — аерацію і подальше піскування.

Цей захід сприяє кращому повітрообміну та відведення води в більш глибокі шари ґрунту, що запобігає вимоканню газону під час частих осінніх дощів. Проколювання газону проводите в суху погоду на глибину 5 — 15 см., використовуючи садові вила або спеціальні вила з порожніми зубцями.

  1. Підживлення газону. Останні осінні добрива потрібно вносити приблизно в жовтні. Якщо Ви цього не встигли зробити, то варто подбати про підживлення зараз. . Основним заходом є внесення фосфорно-калійних добрив тривалої дії з контрольованим виділенням азоту в залежності від температури: ці добрива стимулюють коренеутворення газонних трав і зміцнюють клітинну тканину, підвищуючи зимостійкість і стійкість рослин до стресів та хвороб.

 5. Якщо осінь суха, то газону просто необхідний вологозарядковий полив.